09215815315 info@fanoo3.com

“Impulse”، تبدیل مونترئال به زمین بازی موسیقیایی

معمارانه اخبار “Impulse”، تبدیل مونترئال به زمین بازی موسیقیایی

اخبار

“Impulse”، تبدیل مونترئال به زمین بازی موسیقیایی

ارسال شده توسط رسول صالحی پور

Impulse پروژه ای است که از سوی دفتر Lateral واقع در تورنتو و دفتر طراحی CS واقع در مونترئال، با همکاری گروه EGP، میشل آکیاما، Maotik و Iregular، برای زمستان شهر مونترئال طراحی و در آن اجرا شده است. این پروژه در بر گیرنده ی 30 الاکلنگ بزرگ و شماری ویدئو پروژکشن بر روی نمای ساختمان های پیرامون است؛ که همه با همراهی موسیقی، محل جشنواره ی DES را به یک زمین بازی نورانی تبدیل کرده است. این پروژه به عنوان برنده ی ششمین دوره ی مسابقه ی سالیانه ی Luminothérapie در تابستان گذشته انتخاب شد.

Luminotherapie_Impulsion_1_Photo_Ulysse_Lemerise_OSAمجموعه ای از الاکلنگ های بزرگ به کاربران اجازه می دهد که به نوازنده ی ابزاری نو تبدیل شوند. اگرچه آن ها مثل هر الاکلنگ دیگری کار می کنند، حرکت آن ها، چراغ ها و بلندگوهای کارگذاشته شده در نمای ساختمان ها را فعال می کند؛ با کارکردن همزمان 30 الاکلنگ ترکیبی پیوسته دگرگون شونده و گذرا در نما پدیدار می شود.

Impulsion_Grande_Bibliotheque_par_Maotik_photo_Martine_Doyon
همچنین، نه ویدئوی معمارانه بر روی نمای چندین ساختمان به نمایش در می آید. هر ویدئو دارای یک موسیقی متن ویژه است که با فراهم آوردن تجربه ای دیداری و شنیداری مفهوم های توازن، تقارن و هماهنگی و نیز عکس آن ها را به نمایش در می آورند.

Impulsion_Metro_Saint-Laurent_par_Iregular_photo_Martine_Doyon
شهروندان مونترئال هر سال چشم به راه تجربه ی زمستانی تازه و خلاقانه ای هستند؛ رویدادی که رابطه ی آن ها با شهر را دگرگون و زیبا می کند و صمیمیتی دوستانه به آن می دهد.
این پروژه از 10 دسامبر 2015 تا 31 ژانویه ی 2016 به نمایش در خواهد آمد.

منابع:

www.quartierdesspectacles.com

www.archdaily.com

برچسب ,

نوشته شده توسط رسول صالحی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*