اولین سالن کنسرت حبابی جهان …

حباب امید با کشتی نُوا” از آنیش کاپور اولین سالم کنسرت حبابی جهان در همکاری با معمار ژاپنی آراتا ایسوزاکی، مجسمه ساز بریتانیایی آنیش کاپور سالن کنسرتی حبابی و قابل حمل برای تور کشوری فستیوال لوسرت طراحی کرده است. او لقب “کشتی نُوا” را به این پروژه داده است. کاپور که به دلیل ساخت اینستالیشن های انتزاعی غول پیکر شناخته شده است؛ هنر و صنعت خود را به یک مقیاس کاملا جدید برده است: حجمی پیازی که می تواند 500 نفر را در زیر غشای پلی استر خود جای دهد.

این ساختار عجیب و غریب گروه کاملی از جوامع مختلف را تشویق می کند تا در سراسر دنیای مجازی، تشابهاتی از آن چون تخم مرغ گم شده ی گودزیلا، چادر سیرک غول آسا و حتی رحم یک موجود خارق العاده را به آن نسبت دهند. از سوی دیگر، کاپور از اصطلاحات اساسا معماری برای توصیف این کشتی استفاده می نماید: “این ساختار، فضایی برای جامعه و برای موسیقی در محفظه ای از رنگ و فرم را تعریف می کند.

این هنرمند تمایل خود برای ایجاد یک فضای دارای تاثیرات احساسی برا ساکنان خود را اینگونه توصیف می کند: “بازدیدکنندگان دعوت می شوند تا به درون اثر قدم بگذارند، خود را در رنگ ها غوطه ور یابند و من امیدوارم این اثر تجربه ای از تعمق و شاعرانگی باشد.

photo_2016-04photo_2016-01

photo_2016-03

photo_2016-02

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*